Štěňátko od nás 

Pokud si vyberete štěňátko z naší chovatelské stanice Beatus Canis neváhejte nás, i nezávazně, kontaktovat.

Rádi bychom se od Vás dozvěděli, kde bude štěně vyrůstat, jaké máte koníčky, zda už máte doma nějakého pejska či jiné domáci zvíře.

Také nás zajímá, zda máte zájem o pejska nebo fenu. A pokud chcete standardního jedince na výstavy a chovu nebo jen domácího mazlíčka (samozřejmě, že i výstavní jedinec je člen rodiny).

Kontaktovat nás můžete na tel. 774 816 925 nebo na e-mailu: Luca.Linhartova1596@seznam.cz

První dny a týdny života budou štěňátka trávit čas v dřevěné, prostorné porodní ohrádce se svou matkou a budou pod neustálým dozorem.

Doma budou štěňata zvyklá na běžný rodinný provoz. Postupně je budeme zvykat na zvuky domácích spotřebičů, vysavač, televize, hlasitý hovor, zvonek u dveří atd. V posledních týdnech, než nám štěňátka odejdou do nových domovů, jim budeme pouštět zvuky z videonahrávek - ohňostroj, bouřka, výstřel apod. Štěňátka budou seznámena s venkovním prostředím, se zvuky projíždějících aut, sekačky apod. Naučí se samostatně přemýšlet, zkoumat blízké okolí, a za podpory matky postupně získávat sebedůvěru. 

První návštěvy budeme přijímat od 4. týdne života našich štěňátek, jak pro budoucí majitele našich štěňat tak pro přátele, aby měla štěňata co největší kontakt s lidmi a dětmi.

Štěňata budeme zvykat na obojek a vodítko, jízdu autem, hygienické návyky. Po celou dobu budou mít štěňátka neustálou péči, maximální pozornost, budou mazlená a opečovávaná.

Štěňata od nás budou odcházet řádně očkovaná, pravidelně odčervovaná, čipovaná (případně i tetovaná). Do batůžku na cestu jim přidáme očkovací průkaz (pas), průkaz původu, kupní smlouvu a základní výbavičku (vodítko, obojek, hračku, deku, krmivo na první týdny apod.)


Budoucí majitele našich štěňat chceme poznat, a proto vyžadujeme minimálně 2 návštěvy. Štěně neprodáme do kotce. Rhodéský ridgeback není vhodný pro celoroční odložení na zahradě. Majitel musí zajistit pejskovi dostatek lásky, pohybu i socializace. RR je společenské a hravé plemeno, a proto mu zahrada stačit nebude.

                  S majiteli chceme být i po odchodu štěněte v kontaktu (e-mail, fotky, návštěvy).                          Chceme být informováni o jeho zdravotním stavu, úspěchu i neúspěchu. 

                 Co od nás můžete očekávat:

  • plně socializované štěně, veselé a zdravé
  •      chovatelský servis po celý život pejska
  •      radu a pomoc, kdykoli budete potřebovat

Doufáme, že Vám štěňátko bude dělat jen radost ! :-)